facebook

Pytanie
 • Które okna są lepsze? Drewniane czy PCV?

 • Okna plastikowe od kilku lat cieszą się ogromną popularnością na polskim rynku. Ich atuty to niska cena i profile niewymagające konserwacji. Jednak okna drewniane wciąż mają rzesze zwolenników którzy urok drewna przedkładają nad niedogodności konserwacji. Drewno to także sprawdzony materiał ekologiczny- od wieków używany do produkcji stolarki otworowej. Z drugiej strony okna plastikowe stają się coraz bardziej przyjazne dla środowiska, coraz częściej produkowane są z profili bezołowiowych. Okna drewniane ładnie komponują się z innymi elementami drewnianymi w domu, doskonale nadają się do budownictwa zabytkowego, starych dworków, kamienic.W tej kwestii mają przewagą nad oknami z PCV, ale też nie do końca. Profile okienne z PCV mają różne kształty,mogą być okleinowane folią kolorową i drewnopodobną.
  Okna z PCV nie reagują na wilgoć ani nie wymagają malowania. Pielęgnacja okien plastikowych ogranicza się do ich mycia. Niestety okna drewniane wymagają konserwacji minimum raz na 3-4 lata. Konserwacja taka wiąże się z dość znacznymi kosztami. W tej kwestii PCV ma dużą przewagę na drewnem.
  Stolarkę PCV można montować przed tynkowaniem co w przypadku stolarki drewnianej jest zdecydowanie zabronione.
  W razie pęknięcia szyby zdecydowanie łatwiej i taniej jest wymienić szybę w oknie PCV niż w oknie drewnianym. Jeśli chodzi o parametry cieplne, akustyczne, sztywność, w obu przypadkach są do siebie bardzo zbliżone.
  Podsumowując okna PCV są zdecydowanie tańsze w przypadku naszej firmy jest to około 80%, nie wymagają konserwacji dobrze zamontowane będą służyły długie lata bez żadnych wkładów finansowych. Okna drewniane są bardzie eleganckie, estetyczne, naturalne często klienci po montażu twierdzą że mają pierwszy mebel w domu. Niestety maja wysoką cenę i wymagają konserwacji.

Komentarze
  Brak komentarzy...

Referencje Klientów

Login:
Hasło:
rejestracja