facebook

Jakie wymagania muszą spełniać okna antywłamaniowe?

Biorąc pod lupę okna antywłamaniowe w Warszawie, należy skupić się na kilku czynnikach determinujących ich najważniejsza funkcję – czyli ochronę przed osobami niepożądanymi.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy okna posiadają odpowiednie świadectwo klasyfikacji. Określa ono wszystkie cechy okna równocześnie. Nie warto bowiem kierować się specyfiką pojedynczych elementów produktu. Dobrze, jeżeli okno cechuję się klasą minimum WK-3 – jego zniszczenie wymaga od włamywacza specjalistycznego sprzętu, a stawiany opór wynosi nawet 20 minut.

Znaczenie ma również liczba okuć okiennych, która posiada bezpośredni związek z klasą okna. Okna od  klasy WK2 wzwyż mają od 7 do nawet 11 zaczepów antywłamaniowych. Zasada jest prosta: im klasa okna jest wyższa, tym większa jest liczba i ochrona okuć.

Okno antywłamaniowe musi być oszklone zestawem szybowym o odpowiednich parametrach.  Również posiadają klasy od P1 do P8. Za szkło o właściwościach antywłamaniowych są uznawane jednak szyby klasy od P3 w górę.

Aby jeszcze bardziej zabezpieczyć się przed niepożądanymi gośćmi, dobierz do okien rolety antywłamaniowe. Ceny takiego akcesorium są bardzo przystępne. Możesz w ten sposób zaopatrzyć się w rolety zewnętrzne (także elektryczne) oraz rolety wewnętrzne.

Referencje Klientów

Login:
Hasło:
rejestracja