facebook

Okna drewniane

 

To optymalny wybór dla tych z Państwa, którzy ponad wszystko cenią sobie szlachetność i naturalność materiału. Nasze okna wykonujemy ze starannie wyselekcjonowanego drewna sosnowego, mahoniowego (meranti) bądź dębowego klejonego warstwowo. Poddajemy je technologicznej obróbce według restrykcyjnych standardów europejskich, co gwarantuje produkt o niepodważalnej jakości.


Szeroka gama kolorystyczna i wzornicza swoboda, idące w parze z zaawansowaną technologią produkcyjną, pozwalają dostosować parametry użytkowe oraz ostateczny wygląd okna do wymagań naszych Klientów.

 

 Created with GIMP

 

 

 

 Termookapniki zabezpieczają ramę okienną przed działaniem wilgoci z zewnątrz. Odprowadzając wody opadowe poza ramy okienne, chronią całość konstrukcji przed zawilgoceniem.

 

Dwie uszczelki po zetknięciu ze sobą tworzą komorę powietrzną, dodatkowo izolując pomieszczenie.

Konstrukcja zespolona wykonana z drewna klejonego 3-warstwowo. Profil okienny jest łączony w taki sposób, aby naprężenia wewnętrzne powstające w drewnie znosiły się wzajemnie, a drewno pozostawało niezmienione mimo działania warunków atmosferycznych.

 

 

 

 

  Profil SOFT - LINE 

Created with GIMP

Cechą charakterystyczną profili Soft-line są zaokrąglone krawędzie listwy przy szybowej. Perfekcyjnie gładka powierzchnia ułatwia pielęgnację i utrzymanie w czystości ramy okiennej. Zaokrąglone krawędzie podnoszą trwałość powłoki lakierowej. Drewno barwione jest na kilkanaście kolorów w zależności od preferencji Klienta, a następnie zabezpieczane ekologicznymi, wodoodpornymi lakierami.

  Profil STANDARD  

Created with GIMP

To profil o klasycznych krawędziach listwy przy szybowej. W opcji Standard istnieje możliwość dobrania jednego z kilkunastu kolorów. Zabarwione elementy drewniane powlekane są ekologicznymi lakierami. Wyposażone są w 1-komorowy zestaw szybowy o niezwykle korzystnych parametrach przenikalności cieplnej. Okna odznaczają się również wysokim współczynnikiem dźwiękochłonności.

                                                    

Okucia okien drewnianych

Okucia to jeden z najistotniejszych elementów w budowie okna - pozwalają na ich swobodne otwieranie, uchylanie, a także obracanie na osi pionowej lub poziomej. W naszych oknach stosujemy okucia obwodowe firmy Maco , które umożliwiają - dzięki odpowiedniemu wypozycjonowaniu klamki - rozszczelnienie okna. Zapewnia to stały dopływ powietrza do pomieszczenia, co zapobiega skraplaniu się pary wodnej w jego wnętrzu. W przypadku montażu, okucia Sigenia stanowią doskonałe rozwiązanie dzięki obróbce na luźnym ramiaku, regulacji 3D oraz symetrycznemu obrazowi wierceń. Dodatkowe korzyści to możliwość pracy z węższymi profilami, jak również wysoka funkcjonalność i żywotność dzięki pokrywającej zawiasy, odpornej na ścieranie, powłoce z tworzywa i zintegrowanemu hamulcowi otwarcia.

Dodatkowa za opłatą można zastosować okucia antywłamaniowe, hamulec w klamce, hamulec cierny, uchył trójstopniowy, zatrzask balkonowy, klamkę z kluczykiem.

Szklenie w oknach drewnianych

           


Klamki
Proponujemy klamki w kilku wersjach kolorystycznych, standardowo wyposażone w blokadę błędnego położenia, jak również klamki z zamknięciem na klucz. Kolory klamek: biała, stare złoto, srebrna, złota

Created with GIMP

Termo okapniki
Termo okapniki w oknach drewnianych pełnią funkcję zabezpieczającą ramy okienne przed czynnikami atmosferycznymi. Odprowadzają wody opadowe poza ramy okienne, chroniąc całość konstrukcji przed zawilgoceniem.

 

Created with GIMP

Okiennice
Okiennice drewniane posiadają budowę zbliżoną do skrzydeł drzwiowych. Latem doskonale chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, zaś zimą stanowią dodatkowa barierę dla mrozu i wiatru.
Jakkolwiek mimo walorów użytkowych, posiadają przede wszystkim walory estetyczne. Ich klasyczny wygląd w połączeniu z nowoczesną elewacją budynku nadaje charakterystyczny wygląd praktycznie każdej elewacji, na której zostaną zamontowane.

Created with GIMP         Created with GIMP

Okno belgijskie
Okna otwierane do wewnątrz bez okapnika aluminiowego.Okapnik drewniany mocowany na skrzydle okiennym.Okna łukowe, oraz imitacja łuków (faux cintrage. Stosowane głównie we Francji, Belgii i Holandii.

Created with GIMP

Okno retro
Stosowane w architekturze zabytkowej, nowoczesnej i przy nietypowych inwestycjach indywidualnych wyrożnia je
duża swoboda wzornicza.
Istnieje możliwość wiernego odtworzenia drewnianych elementów ozdobnych (listwy, szprosy - pionowe lub poziome słupki)

 

Created with GIMP

Okno Skandynawskie
Otwierane na zewnątrz i uchylane o 180 stopni. Okucia IPA funkcja blokowania uchyłu i otwierania możliwość wykonania w wersji z nakładkami aluminiowymi z zewnątrz. Stosowane głównie w krajach skandynawskich i Anglii

Created with GIMP

Okno Sash
Okno działające w systemie przesuwnym góra-dół, dzięki czemu klient oszczędza przestrzeń użytkową wewnątrz pomieszczenia. Npęd wspomagany balastami ciężarkowymi umieszczonymi w skrzyniach po obu stronach okna
możliwość stosowania balastów sprężynowych.

 

Created with GIMP

 

W celu uzyskania szczegółowej informacji zapraszamy do kontaktu z firmą IDEA.L  

                                                       

Zakupione okna drewniane, okiennice  jesteśmy w stanie profesjonalnie zamontować w przystępnej cenie. 

Dysponujemy w pełni wyposażonymi ekipami monterskimi:

Przykładowe realizacje:

Opis: Mieszkanie 3 pokojowe
Miejscowość: Warszawa - Ursus
Zakres naszych prac: Demontaż istniejącej stolarki okiennej. Montaż nowych okien drewnianych w kolorze białym. Kompleksowe obróbki tynkarskie.

Referencje Klientów

Login:
Hasło:
rejestracja