ABC

Jak wybrać drzwi do łazienki?

Wybierając drzwi do łazienki, należy mieć na uwadze przede wszystkim odpowiednią wentylację pomieszczenia. Przepływ powietrza w łazience jest ważny ze względu na negatywne działanie wilgoci oraz obecność np. piecyka gazowego. Można zatem zdecydować się na drzwi z kratką lub tulejami wentylacyjnymi w ich dolnej części.

W każdym mieszkaniu drzwi do łazienki – w Warszawie czy też gdzie indziej – muszą być zaopatrzone w stosowny zamek – z wiadomych względów. Doskonałym rozwiązaniem będzie model, który można otworzyć również od zewnątrz. Umożliwia to szybką reakcję podczas akcji kryzysowych i zwiększa jej szanse na powodzenie.

Drzwi, zwłaszcza w małej łazience, są najbardziej rzucającym się w oczy punktem. Z tego względu muszą być estetyczne oraz pasować do kolorystyki i stylu całego pomieszczenia. Pozwala to prawdziwie się zrelaksować. Jeśli łazienka jest w kolorach ziemi, idealną opcją będą drzwi drewniane. W łazience z oknem sprawdzą się modele z pełnym skrzydłem. Z kolei jeżeli łazienka nie jest w pełni oświetlona, warto postawić na drzwi z małym oknem.