Dla Twojego domu

Okna drewniane - Warszawa

okno-drewnianedrzewko

Okna drewniane (Warszawa) to optymalny wybór dla tych z Państwa, którzy ponad wszystko cenią sobie szlachetność i naturalność materiału. Nasze okna drewniane (Warszawa) wykonujemy ze starannie wyselekcjonowanego drewna sosnowego, mahoniowego (meranti) bądź dębowego klejonego warstwowo. Poddajemy je technologicznej obróbce według restrykcyjnych standardów europejskich, co gwarantuje produkt o niepodważalnej jakości.
Szeroka gama kolorystyczna i wzornicza swoboda, idące w parze z zaawansowaną technologią produkcyjną, pozwalają dostosować parametry użytkowe oraz ostateczny wygląd okna drewnianego do wymagań naszych Klientów.

okno-drewniane-1

Okna drewniane (Warszawa) zabezpieczone są termookapnikami, które zabezpieczają ramę okienną przed działaniem wilgoci z zewnątrz. Odprowadzając wody opadowe poza ramy okienne, chronią całość konstrukcji przed zawilgoceniem.

Dwie uszczelki po zetknięciu ze sobą tworzą komorę powietrzną, dodatkowo izolując pomieszczenie.

Konstrukcja zespolona wykonana z drewna klejonego 3-warstwowo. Profil okienny jest łączony w taki sposób, aby naprężenia wewnętrzne powstające w drewnie znosiły się wzajemnie, a drewno pozostawało niezmienione mimo działania warunków atmosferycznych.

Okna drewniane — Warszawa

Zaletą okien drewnianych jest to, że zachowują swoje parametry na długie lata. Przy odpowiedniej pielęgnacji drewno nie musi być często poddawane renowacji, jednak jeżeli jest to konieczne, odbywa się ona w łatwy sposób, a samo okno odzyskuje 100% swoich właściwości. Ponadto na etapie produkcji drewno jest poddawane impregnacji, która je chroni. Jeszcze przed szkleniem na ramę nakłada się kilka warstw farby, która znacznie poprawia odporność okna drewnianego na warunki atmosferyczne.

Okna drewniane Warszawa IDEAL nie wymagają częstego mycia. Drewno nie elektryzuje się tak, jak np. okna PCV i nie przyciąga kurzu. Obecnie producenci bardzo często wyposażają ramy okien w nakładki aluminiowe, które dodatkowo zabezpieczają całą konstrukcję przed działaniem czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, słońce czy duże wahania temperatur. Dzięki temu okna drewniane (Warszawa) zachowują swoje parametry nawet na kilkadziesiąt lat. Okna drewniane (Warszawa) można również dostosować do koloru każdego wnętrza i elewacji, ponieważ kolor w środku może być inny niż po zewnętrznej stronie.

Okna drewniane (Warszawa), które są zbyt szczelne, stanowią obecnie spory problem. Jeżeli natomiast ich szczelność pozostawia sporo do życzenia, mogą wtedy pojawić się mostki termiczne, przez które będzie uciekało ciepło. W najgorszym razie do budynku będzie dostawać się wilgoć i chłodne powietrze. Aby tego uniknąć, okna drewniane (Warszawa) wyposażone są w mikrowentylację. Powoduje to, że można je rozszczelnić i kontrolować przepływ powietrza, co jest szczególnie przydatne latem oraz zimą. Montowanie okuć z możliwością rozszczelniania jest już powszechną praktyką w oknach drewnianych.

Profil SOFT – LINE ico_dab

Cechą charakterystyczną profili Soft-line są zaokrąglone krawędzie listwy przy szybowej. Perfekcyjnie gładka powierzchnia ułatwia pielęgnację i utrzymanie w czystości ramy okiennej. Zaokrąglone krawędzie podnoszą trwałość powłoki lakierowej. Drewno barwione jest na kilkanaście kolorów w zależności od preferencji Klienta, a następnie zabezpieczane ekologicznymi, wodoodpornymi lakierami.

Profil STANDARD ico_dab

To profil o klasycznych krawędziach listwy przy szybowej. W opcji Standard istnieje możliwość dobrania jednego z kilkunastu kolorów. Zabarwione elementy drewniane powlekane są ekologicznymi lakierami. Wyposażone są w 1-komorowy zestaw szybowy o niezwykle korzystnych parametrach przenikalności cieplnej. Okna drewniane (Warszawa) STANDARD odznaczają się również wysokim współczynnikiem dźwiękochłonności.

formularz-wycenyOkucia okien drewnianych, Warszawa

Okucia to jeden z najistotniejszych elementów w budowie okna – pozwalają na ich swobodne otwieranie, uchylanie, a także obracanie na osi pionowej lub poziomej. Nasze okna drewniane (Warszawa) wyposażone są w okucia obwodowe firmy Maco, które umożliwiają – dzięki odpowiedniemu wypozycjonowaniu klamki – rozszczelnienie okna. Zapewnia to stały dopływ powietrza do pomieszczenia, co zapobiega skraplaniu się pary wodnej w jego wnętrzu. W przypadku montażu, okucia Sigenia stanowią doskonałe rozwiązanie dzięki obróbce na luźnym ramiaku, regulacji 3D oraz symetrycznemu obrazowi wierceń. Dodatkowe korzyści to możliwość pracy z węższymi profilami, jak również wysoka funkcjonalność i żywotność dzięki pokrywającej zawiasy, odpornej na ścieranie, powłoce z tworzywa i zintegrowanemu hamulcowi otwarcia.

okucia_m

Dodatkowa za opłatą można zastosować okucia antywłamaniowe, hamulec w klamce, hamulec cierny, uchył trójstopniowy, zatrzask balkonowy, klamkę z kluczykiem.

 

Szklenie w oknach drewnianych, Warszawa

W oknach drewnianych zastosowano trzy szyby, które tworzą komory powietrzne. Powoduje to, że okna drewniane (Warszawa) mają świetne parametry termoizolacyjne. Latem nie wpuszczają do budynku ciepłego powietrza, natomiast zimą zachowują ciepło w domu. Sprawia to, że nasze okna drewniane Warszawa IDEAL są energooszczędne, co pozwala zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie.

3-szyby
Klamki
Proponujemy klamki w kilku wersjach kolorystycznych, standardowo wyposażone w blokadę błędnego położenia, jak również klamki z zamknięciem na klucz. Kolory klamek: biała, stare złoto, srebrna, złota

klamki_m

 

Termo okapniki
Termo okapniki w oknach drewnianych pełnią funkcję zabezpieczającą ramy okienne przed czynnikami atmosferycznymi. Odprowadzają wody opadowe poza ramy okienne, chroniąc całość konstrukcji przed zawilgoceniem.

 

termookapniki_mOkiennice
Okiennice drewniane posiadają budowę zbliżoną do skrzydeł drzwiowych. Latem doskonale chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, zaś zimą stanowią dodatkowa barierę dla mrozu i wiatru.
Jakkolwiek mimo walorów użytkowych, posiadają przede wszystkim walory estetyczne. Ich klasyczny wygląd w połączeniu z nowoczesną elewacją budynku nadaje charakterystyczny wygląd praktycznie każdej elewacji, na której zostaną zamontowane.

okiennice_2_m

okiennice_1_mOkno belgijskie
Okna otwierane do wewnątrz bez okapnika aluminiowego.Okapnik drewniany mocowany na skrzydle okiennym.Okna łukowe, oraz imitacja łuków (faux cintrage. Stosowane głównie we Francji, Belgii i Holandii.

belgijskie_mOkno retro
Stosowane w architekturze zabytkowej, nowoczesnej i przy nietypowych inwestycjach indywidualnych wyrożnia je
duża swoboda wzornicza.
Istnieje możliwość wiernego odtworzenia drewnianych elementów ozdobnych (listwy, szprosy – pionowe lub poziome słupki)

retro_mOkno Skandynawskie
Otwierane na zewnątrz i uchylane o 180 stopni. Okucia IPA funkcja blokowania uchyłu i otwierania możliwość wykonania w wersji z nakładkami aluminiowymi z zewnątrz. Stosowane głównie w krajach skandynawskich i Anglii

skandynawskie_mOkno Sash
Okno działające w systemie przesuwnym góra-dół, dzięki czemu klient oszczędza przestrzeń użytkową wewnątrz pomieszczenia. Npęd wspomagany balastami ciężarkowymi umieszczonymi w skrzyniach po obu stronach okna
możliwość stosowania balastów sprężynowych.

sash_m

W celu uzyskania szczegółowej informacji zapraszamy do kontaktu z firmą IDEAL.

Zakupione okna drewniane (Warszawa) jesteśmy w stanie profesjonalnie zamontować w przystępnej cenie.

Dysponujemy w pełni wyposażonymi ekipami monterskimi: