Ciepły montaż

Montaż na taśmach

Ciepły montaż ” Montaż Trójwarstwowy”

Montaż Trójwarstwowy co oznacza?

To montaż kompletny. Kompletny, czyli taki, w którym przestrzeń między oknem a ścianą jest wypełniona materiałem termoizolacyjnym (zazwyczaj pianką) i skutecznie zabezpieczona przed wodą opadową od zewnątrz budynku i przed wnikaniem pary wodnej od jego wnętrza . Mamy tu więc do czynienia z 3 warstwami: jedną warstwą środkową, pełniącą rolę ocieplenia i dwoma warstwami ochronnymi, chroniącymi warstwę ocieplenia przed zawilgoceniem lub zamoczeniem.

Warstwa środkowa (ochrona cieplna)

Warstwę ocieplenia tworzy najczęściej pianka poliuretanowa, która jest paroprzepuszczalna, co oznacza ,że niewielkie ilości wody, które mogą się w tej piance pojawić (w ścianie w każdych warunkach jest trochę wody) mają szansę odparować na zewnątrz domu, Dla skuteczności ochrony cieplnej takiej warstwy, ale także dla wykorzystania jej właściwości ochrony akustycznej, jest niezmiernie ważne , żeby pianka całkowicie, bez jakichkolwiek ubytków wypełniała przestrzeń pomiędzy ścianą a oknem – także pod kotwami i w miejscach po klinach. Popularne pianki montażowe, najlepiej niskoprężne, poprawnie rozprężają się (sieciują) w środowisku wilgotnym, stąd przed ich aplikacją szczelina montażowa powinna być obficie zmoczona. Dobrze uformowany warkocz piany w szczelinie montażowej jest wówczas jedynym skutecznym elementem bariery ciepłochronnej i akustycznej w przestrzeni wokół okna.

Warstwa wewnętrzna (ochrona paroszczelna)

Od wnętrza budynku warstwa ocieplenia powinna być chroniona paroszczelnie, aby zapobiec wnikaniu w nią pary wodnej w wnętrza pomieszczeń. Zabezpieczając piankę warstwą paroszczelną tworzymy barierę dla pary wodnej , która w różnych porach roku, przy różnych temperaturach, w różnej ilości , ale za to zawsze znajduje się wewnątrz budynku i w samych ścianach. Jako ciekawostkę podam, że 4 osobowa rodzina „produkuje” w ciągu doby 12 litrów wody w postaci pary wodnej. Paroszczelność uzyskujemy uszczelniając połączenie okna ze ścianą silikonem lub specjalną taśmą paroszczelną. Dzięki takiemu rozwiązaniu para wodna nie dostaje się do szczeliny między oknem a ścianą i nie zawilgaca warstwy ociepleniowej, co w okresie zimowym szczególnie grozi zamoczeniem piany i utratą dużej części jej właściwości termoizolacyjnych. Niezwykle ważne jest, aby uformowana w trakcie montażu warstwa paroszczelna bez wyjątku szczelnie przylegała do ościeżnicy i do muru na całej swojej długości, także w miejscu instalacji kotew montażowych.

 

 

 

Taśma wewnętrzna

SONY DSC

Taśma Paroizolacyjna

tamy-inside

 

 

Warstwa zewnętrzna (ochrona wodoszczelna)

Od zewnątrz chronimy warstwę ocieplenia materiałem wodoszczelnym, ale jednocześnie paroprzepuszczalnym. Zapobiega to wnikaniu w ocieplenie wody opadowej z zewnątrz, ale jednocześnie pozwala na dyfuzję na zewnątrz pary wodnej, jaka mogłaby ewentualnie wniknąć w piankę, choćby z muru. Do tego celu najczęściej służą specjalne uszczelniacze akrylowe lub folie i taśmy paroprzepuszczalne, również rozprężne, w zależności od potrzeb danego montażu. Jak jest zbudowana taśma lub folia wodoszczelna, a równocześnie paroprzepuszczalna? Możemy ją sobie wyobrazić jako sieć o niewielkich „oczkach”, które pozwalają na wydostanie się przez nie pary wodnej na zewnątrz budynku, ale zarazem na tyle małych, by krople deszczu nie przedostały się przez nie do wnętrza ściany. Szczególną uwagę przy wykonywaniu zewnętrznej warstwy wodoszczelnej należy zwracać na jej ciągłość w strefie pod parapetowej, najbardziej narażonej na podciekanie wody.

Taśma Paroprzepuszczalna

SONY DSC

Warstwa Zewnętrzna

SONY DSC

 

W zakresie taśm współpracujemy z Illbruck , Soudal oraz ISO- Chemie.

 

UWAGA !!!!

Do montażu stolarki na tasmach wneki okienne ( glify, szpalety) musza być wyrównane, aby możliwe było prawidłowe ułożenie taśm.

W celu uzyskania szczegółowej informacji zapraszamy do kontaktu z firmą IDEAL.

Zakupione okna jesteśmy w stanie profesjonalnie zamontować w przystępnej cenie.

Dysponujemy w pełni wyposażonymi ekipami monterskimi: