Według nas

Montaż w warstwie ocieplenia

Wychodząc naprzeciw aktualnym wymaganiom rynku stolarki okiennej poszerzyliśmy naszą ofertę o kompleksowy system montażu okien w przestrzeni izolacji termicznej ścian budynków tzw. montaż po za lico.

Montaż ten dedykowany jest przede wszystkim do budynków energooszczędnych lub pasywnych, ale swoje zastosowanie może znaleźć również w standardowym budownictwie.

Do montażu używamy system kotew opracowany przez dwie firmy JB-D lub Knelsen.

System JB-D lub Knelsen umożliwia prawidłowe wykonanie montażu okien według wytycznych RAL oraz przejęcie wszystkich występujących obciążeń dynamicznych. System JB-D lub Knelsen pozwala na regulowanie w trzech płaszczyznach, co ułatwia kompensację różnic wymiarów budowlanych. Płaszczyznę montażu można wybrać dowolnie dostosowując ją odpowiednio do przewidywanego przebiegi izoterm.

Istotnym jest by pamiętać, że w przypadku ? montażu po za lico ściany? trzeba się odpowiednio przygotować, a roboty montażowe zaczynają się już na etapie oględzin placu budowy i pomiarów otworów ościeży.

Poniżej przedstawimy krótki film z montażu naszej firmy w systemie Knelsen.

Dlaczego montujemy stolarkę po za licem ściany ?
Gdy ciepłe powietrze zawarte w pomieszczeniu za szybko ochłodzi się na wewnętrznej powierzchni okna dochodzi do powstawania kondensatu. Można tego uniknąć przez prawidłowe zaprojektowanie i odpowiedni montaż okien w przekroju ściany.  Poprzez konsole i wsporniki JBD/Knelsen przenosimy okno w przestrzeń izolacji i to powoduje że okno nie jest mostkiem termicznym i nie następuje przeniesienie chłodnej strefy bezpośrednio na ościeże wewnętrzne.

Bardziej czytelnie przy montażu z wysunięciem okna po za lico ściana ma jednakowa temperaturę zbliżoną do temperatury w pomieszczeniu. A co z tym idzie mamy lepszy bilans termiczne wokół okna.

 

01_izoterma_okno_w_ociepleniu

 

 

 

Zapraszamy do naszego biura gdzie na żywo można zobaczyć zamontowane okno w systemie JBD z zastosowanym uszczelnieniem . Na miejscu także uzyskają Państwo niezbędne informacje dotyczące systemu JBD.

 

SONY DSC

SONY DSC

 

Poniżej, przedstawiamy, w formie tabeli zalety montażu w systemie JBD/Kneslen.

jbd-tabelka